REKLAMA

AGD - wybierz na Ceneo.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ryż smażony z warzywami

Ryż smażony z warzywami

Jedzenie zawsze odgrywało dużą role w życiu Chińczyków. Chifan le ma? - Jadłeś już? To chińskie powitanie odpowiadające naszemu: Co słychać? Oczywiście podstawą kuchni chińskiej jest ryż. Zajmuje on szczególne miejsce - jest symbolem życia. Od niego w Chinach zaczyna się dzień. Mój na ryżu się zakończy. Dzisiaj proponuję potrawę, która ma trzy zalety - jest pyszna, tania i błyskawiczna. Przepis jest podstawowy. Może być rozszerzony na większy głód o mięso lub owoce morza. Jednak w wersji bazowej jest również smaczny


Składniki na 2 porcje:

2 szklanki ugotowanego ryżu (bez soli)
2 szklanki pokrojonych warzyw (marchewka, fasola lub groszek cukrowy, cukinia, papryka, pędy bambusa - w dowolnych proporcjach)
1 cebula dymka ze szczypiorem (posiekane osobno)
1 jajo
½ łyżeczki oleju sezamowego
1½ łyżki oleju arachidowego
2½ łyżki sosu sojowego

Rozgrzać wok (lub głęboką patelnię). Wlać odrobinę oleju arachidowego. Wbić jajo roztrzepane z ½ łyżki sosu sojowego Usmażyć bardzo poszarpaną jajecznicę, energicznie mieszając jajo trzepaczką przez cały czas smażenia. Przełożyć do miseczki i odstawić na bok.

Do woka wlać olej arachidowy, wrzucić cebulkę, chwilę podsmażyć. Następnie dodawać kolejne warzywa, zaczynając od najtwardszych. Smażyć krótko (w sumie ok. 3 minut), cały czas mieszając, żeby warzywa pozostały chrupiące.

Dodać jajko i ryż wymieszać razem. Jeżeli ryż jest zimny, podsmażyć jeszcze chwilę, żeby się ugrzał.

Na koniec wciąż mieszając, dodać pozostały sos sojowy, olej sezamowy i pokrojony szczypiorek. Jeżeli trzeba, doprawić do smaku pieprzem lub solą.


Smacznego!1 komentarz

Tu możesz wpisać swój komentarz :)

Gwiazdy

REKLAMA