REKLAMA

AGD - wybierz na Ceneo.pl
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Róże karnawałoweKruchy i delikatny karnawałowy przysmak kuchni polskiej. Nieco pracochłonny, ale raczej łatwy w przygotowaniu. Bardzo ważne jest tu, żeby jak najcieniej rozwałkować ciasto, a to zajmuje trochę czasu i cierpliwości w podsypywaniu mąką, gdy ciasto się klei. Później wycinamy kółka o różnej średnicy i ponacinanych brzegach. Następnie składamy ze sobą trzy kółka, mocno dociskamy i smażymy w głębokim tłuszczu. Na koniec oprószamy ciastka cukrem pudrem, a do środka wkładamy wisienkę lub trochę marmolady, albo konfitury i gotowe!

Jeżeli jednak wydaje się Wam to zbyt skomplikowane mam dobrą wiadomość. Z tego samego ciasta można przygotować również faworki. Jest z nimi trochę mniej zabawy, ale też są pyszne.


Róże karnawałowe

Składniki na ok. 27 szt:

300g mąki plus dodatkowo do podsypywania
3 żółtka
1 jajo
¼ szklanki śmietany
1 łyżka alkoholu (tutaj rum)
szczypta soli

dodatkowo

1 białko do łączenia krążków
ok.750g smalcu lub olej do smażenia

Mąkę przesiać na stolnicę lub do misy miksera. Dodać żółtka, jajo, śmietanę, alkohol i szczyptę soli. Wyrobić gładkie ciasto.

Ciasto podzielić na 4 części. Jedną, podsypując mąką, cienko rozwałkować. Pozostałe przykryć ściereczką.

Z rozwałkowanego ciasta wykrawać krążki w 3 rozmiarach. Każdy krążek naciąć po obwodzie w kilku miejscach. Środek największego krążka posmarować białkiem, nałożyć średni krążek. Ponownie posmarować na środku białkiem, nałożyć najmniejsze kółko. Środek powstałego kwiatka mocno docisnąć.

W garnku rozgrzać tłuszcz do 175°C. Róże wkładać płatkami do dołu. Smażyć z obu strona na złoty kolor (po ok. 2 minuty z każdej strony). Osączyć na papierowym ręczniku z nadmiaru tłuszczu. Po przestudzeniu oprószyć cukrem pudrem i włożyć do środka konfiturę lub kandyzowaną wiśnię.


Smacznego!1 komentarz

Tu możesz wpisać swój komentarz :)

Gwiazdy

REKLAMA